Na co zwracać uwagę, zamawiając serwis sprzątający?

Utrzymanie czystości w biurach, obiektach handlowych i usługowych czy innych miejscach często odwiedzanych przez duże liczby ludzi jest koniecznością, chociaż nie należy do najłatwiejszych zadań. Możliwość skorzystania z profesjonalnego serwisu sprzątającego to nie tylko sposób na utrzymanie przestrzeni w czystości i higienie, ale przede wszystkim inwestycja, która skutkuje wymiernymi korzyściami, w tym m.in. podniesieniem prestiżu danego miejsca.

Kategoria: Blog

serwis sprzątający

Firm sprzątających, które działają na naszym rynku, jest sporo. W sytuacji, gdy istnieje konieczność nawiązania współpracy z jedną z nich, zwykle stajemy przed niemałym dylematem – która z nich okaże się najskuteczniejsza. W grę wchodzi nie tylko jakość i wysoki poziom świadczonych usług, ale również zaufanie oraz rzetelność wszystkich podejmowanych działań. Warto więc dowiedzieć się, na co przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę, decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej.

Czym powinna wyróżniać się profesjonalna firma sprzątająca?

Przede wszystkim – profesjonalni pracownicy. Jakość sprzątania przede wszystkim zależy od personelu sprzątającego. W tym przypadku to przede wszystkim w ludziach tkwi największy potencjał. Warto zatem sprawdzić, czy w danej firmie sprzątającej pracują doświadczeni i zaufani pracownicy, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni i przygotowani do pracy. Ważne jest również, aby sama firma, zatrudniająca personel sprzątający, była fair w stosunku do swoich pracowników i traktowała ich sprawiedliwie i z szacunkiem.

Sposób zarządzania personelem. Należy też przekonać się, czy personel jest odpowiednio zarządzany przez firmę sprzątającą. Chodzi tutaj nie tylko o egzekwowanie skuteczności podejmowanych przez pracowników działań, ale również wykonywanie prac terminowo, racjonalne opracowywanie grafików, efektywną rotację pracowników itd.

Stosowane urządzenia i środki czystości. Warto też wcześniej uzyskać informacje na temat tego, jakie jest zaplecze sprzętowe danej firmy sprzątającej. Warto też dowiedzieć się, u jakich producentów nabywa ona środki czyszczące. Co więcej, specyfika preparatów używanych do sprzątania powinna być dopasowywana indywidualnie do każdego zlecenia.