Jak wybrać najlepszą agencję ochrony?

Kategoria: Blog

wybrać najlepszą agencję ochrony

Wybór odpowiedniej agencji ochrony nie jest wcale zadaniem prostym. W końcu od tego zależy bezpieczeństwo mienia, a bardzo często osób przebywającym w określonym obiekcie lub terenie. I chociaż w każdym większym mieście działa wiele firm specjalizujących się w ochronie mienia, zwykle pojawia się dylemat, która z nich zapewni nam najwyższą jakość usług w rozsądnej cenie.

Wybór profesjonalnej agencji ochrony

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję dotyczącą wyboru konkretnej agencji ochrony, powinniśmy dobrze przeanalizować zakres usług świadczonych przez tego rodzaju firmy. Im zakres ten jest szerszy, tym rozleglejsza będzie pomoc ze strony agencji.

Przykładowo, Agencja ochrony S.O.S. świadcząca kompleksowe wsparcie z zakresu ochrony mienia, zawsze precyzyjnie dobiera zakres działań niezbędnych w przypadku konkretnego klienta. Indywidualne podejście ma w tym przypadku kluczowe znaczenie. W standardowej ofercie usługowej agencji znajduje się przede wszystkim:

  • Tworzenie planu ochrony obiektu z uwzględnieniem możliwych zagrożeń i możliwości zabezpieczenia.
  • Opracowanie niezbędnych procedur związanych z zadaniami pracownika ochrony, podejmowanymi interwencjami i incydentami, a także prowadzeniem ewidencji.
  • Zaopatrzenie pracowników w odpowiednie umundurowanie i sprzęt.
  • Ciągły nadzór nad pracownikami ochrony i stanem bezpieczeństwa realizowany przez Kierownika Obiektu i Inspektora Nadzoru.
  • Kontrolowanie zadań patrolowych z wykorzystaniem systemu elektronicznego Active Guard.
  • Podłączenie obiektu do Centrum Monitoringu w celu dodatkowej kontroli i udzielenia wsparcia Grupami Patrolowo – Interwencyjnymi w sytuacji zagrożenia.

Podczas doboru odpowiedniej agencji ochrony warto zwrócić uwagę również na pracowników. Pracownicy ochrony muszą być odpowiednio dobrani i przeszkoleni. Nie mogą być karani. W szczególnych przypadkach agenci powinni posiadać  odbyć specjalistyczne szkolenie i uzyskać wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony , co stanowi świadectwo, że mają stosowną wiedzę oraz umiejętności do wykonywania danego zawodu, a także umożliwia im stosowanie w razie potrzeby środków przymusy bezpośredniego. Tacy agenci są również uprawnieni do posiadania i używania broni (po uzyskaniu dodatkowych uprawnień. Warto jednak pamiętać, że jeśli nawiążemy współpracę z renomowaną i zaufaną agencją ochrony, która cieszy się dobrą opinią na rynku, zapewne wszyscy zatrudnieni przez nią pracownicy są odpowiednio sprawdzeni i w pełni kompetentni do świadczenia usług na najwyższym poziomie.